
Нещодавно в нашому пологовому будинку з’явились два автоматичних зовнішніх дефібрилятори.
Автоматичний зовнішній дефібрилятор (АЗД) – це портативний електронний пристрій, який автоматично діагностує небезпечні для життя серцеві аритмії – фібриляцію шлуночків (ФЖ) та безпульсову шлуночкову тахікардію, і може лікувати їх за допомогою дефібриляції. Портативну версію дефібрилятора було винайдено в середині 1960-х років Френком Пентріджем у Белфасті, Північна Ірландія, а перший автоматичний дефібрилятор для громадського користування був випущений компанією Cardiac Resussitation Company наприкінці 1970-х років. Апарат було випущено під назвою Heart-Aid.
Один (АЗД) розташований в стаціонарі, а другий – в холі жіночої консультації біля реєстратури. До нього є доступ цілодобово на випадок критичного стану на вулиці, який може трапитися будь с ким. Проводити допомогу при зупинці серцевої діяльності можуть абсолютно усі. Для цього не потрібно мати спеціальної освіти.
Далі наведено алгоритм дій при раптовій зупинці серцевої діяльності.
– оцініть, чи все навколо безпечно;
– з’ясуйте, чи дихає постраждалий. Почніть серцево-легеневу реанімацію у будь якої людини, що не полає ознак життя з відсутнім або агональним диханням. Зробіть 30 натискань на нижню половину грудини на глибину не менш 5 см і не більш 6 см, а потім 2 вдихи. Чергуйте 30 натискань та 2 вдихи.
– Негайно повідомить службу екстреної медичної допомоги
– Дістаньте автоматичний зовнішній дефібрилятор, якомога швидше.
– Відкрийте кришку та слухайте підказки. Дістаньте електроди, приклейте на грудну клітину пацієнта так, як показано на них. Дефібрилятор сам зчитує ритм пацієнта, і каже вам чи потрібний розряд чи ні. Треба виконувати його команди,- натисни кнопку, не торкайтесь пацієнта, проводьте компресії грудної клітини і таке інше.
Продовжувати серцево-легеневу реанімацію до наступних ознак відновлення свідомості:
– Пробудження
– Рухи
– Відкривання очей
– Нормальне дихання
Завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії
Responses