Профілактика вірусу папіломи людини.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) є поширеною інфекцією, що передається статевим шляхом, яка може вражати шкіру, статеві органи та горло. Майже всі сексуально активні люди будуть інфіковані в певний момент свого життя, як правило, без симптомів. У більшості випадків імунна система виводить ВПЛ з організму. Постійна інфекція ВПЛ високого ризику може спричинити розвиток аномальних клітин, які згодом перетворяться на рак.

 

Постійна ВПЛ-інфекція шийки, якщо її не лікувати, викликає 95% випадків раку шийки матки. Як правило, потрібно 15–20 років, щоб аномальні клітини перетворилися на рак, але у жінок з ослабленою імунною системою, наприклад із нелікованим ВІЛ, цей процес може бути швидшим і займати 5–10 років.

 

У всьому світі рак шийки матки є четвертим за поширеністю раком у жінок, у 2022 році було зареєстровано близько 660 000 нових випадків. У тому ж році близько 94% із 350 000 смертей, спричинених раком шийки матки, припали на країни з низьким і середнім рівнем доходу.

Профілактика:

Підвищення обізнаності громадськості, доступу до інформації та послуг є ключовими для профілактики та контролю протягом усього життя.

 • Вакцинація у віці 9–14 років є дуже ефективним засобом профілактики ВПЛ-інфекції, раку шийки матки та інших видів раку, пов’язаних з ВПЛ.
 • Скринінг у віці від 30 років (25 років у жінок, які живуть з ВІЛ) може виявити захворювання шийки матки, яке при лікуванні також запобігає раку шийки матки.
 • Раннє виявлення та швидке якісне лікування можуть вилікувати рак шийки матки в будь-якому віці з симптомами чи проблемами.

 

Станом на 2023 рік у всьому світі доступно 6 вакцин проти ВПЛ. Усі вони захищають від ВПЛ типів 16 і 18 високого ризику, які спричиняють більшість випадків раку шийки матки, і показали свою безпечність та ефективність у профілактиці інфікування ВПЛ та раку шийки матки.

 

В першу чергу вакцинацію проти ВПЛ слід робити всім дівчатам віком 9–14 років до того, як вони почнуть статеве життя. Вакцину можна вводити 1 або 2 дозами. Люди з ослабленою імунною системою в ідеалі повинні отримати 2 або 3 дози. Деякі країни також вирішили вакцинувати хлопчиків, щоб ще більше знизити поширеність ВПЛ у суспільстві та запобігти раку у чоловіків, спричиненому ВПЛ.

 

Інші важливі способи запобігання зараженню ВПЛ включають:

 • бути некурящим або кинути палити
 • використання презервативів
 • добровільне чоловіче обрізання.  

 

ЯКІ МОЖЛИВІ ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ?

Вакцини, як і будь-які ліки, можуть мати побічні ефекти. Багато людей, які отримують вакцину проти ВПЛ, взагалі не мають побічних ефектів. Деякі люди повідомляють про дуже легкі побічні ефекти, як-от біль у руці від уколу.

 

Найпоширеніші побічні ефекти вакцини проти ВПЛ зазвичай легкі та включають:

 • Біль, почервоніння або припухлість у руці, куди було зроблено щеплення
 • Лихоманка
 • Запаморочення або непритомність (непритомність після будь-якої вакцини, включаючи вакцину проти ВПЛ, частіше зустрічається у підлітків, ніж в інших)
 • Головний біль або відчуття втоми
 • нудота
 • Біль у м’язах або суглобах

 

Щоб запобігти непритомності та травмам від непритомності, підлітки повинні сидіти або лежати під час вакцинації та протягом 15 хвилин після щеплення.

 

Приходьте до нас народжувати. Не забувайте ставити ❤ та поширювати своїм знайомим!

____________

#роды #беременность #мама #дети #семья #роддом #роддом3 #роддом3николаев #мамавдекрете #ребенок #материнство #скоромама #вожиданиичуда #инстамама #декрет #малыш #любовь #40недель #коляски #мамадочки #kids #9месяцев #малыши #николаев #миколаїв #счастье #историяродов #мамочка #baby #декретныебудни

 

Роддом №3 Николаев, гинекология, безопасные роды, пологовий будинок №3, ведение беременности, партнерские роды, школа відповідального батьківства

 

Related Articles

З 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

На базі КНП ММР «Пологовий будинок №3» з 1 по 7 серпня  проводився Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Не дивлячись на таке складне становище колектив…

Важливість вакцинації від гепатиту B для медичних працівників.

ЗДОРОВ’Я ПЕРШ ЗА ВСЕ: ВАЖЛИВІСТЬ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД ГЕПАТИТУ B ДЛЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ.   Захист здоров’я медичних працівників є важливою складовою ефективного функціонування будь-якої медичної установи.…

Responses