Стрес — поширене явище та рідко кому вдається повністю уникнути цієї природної реакції на життєві проблеми
Дослідження
Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України провів дослідження, у межах якого опитав майже 5 тисяч надавачів послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП).
Було з’ясовано, що фахівці, які безпосередньо працюють з дітьми, ВПО та коморбідними станами, мають нижчу якість професійного життя, що супроводжується симптомами вигорання та вторинного травматичного стресу.
Так з’явився проєкт, метою якого стало зібрати на одному ресурсі — платформі «Ти як?» — доказову інформацію для фахівців, яка сприяла би підвищенню якості їхнього професійного життя. Освітній курс отримав назву «Плекання стійкості фахівців, які задіяні у наданні послуг із ПЗПСП»
Саме тут знайдуться відповіді на всі «болючі» питання — від піклування про себе до реагування на гострий стрес та підтримки людини у горюванні.
Історія
Ольга нещодавно переїхала у інший район. Її нова квартира меншої площі, і вже 2 тижні Ольга намагається розмістити речі, для яких ніяк не вистачає місця. Цей процес займає весь вільний час: вечорами та у вихідні жінка не відпочиває, а життя серед коробок її неймовірно дратує.
До того ж на роботу доводиться їздити іншим маршрутом, яким Ольга ще погано орієнтується (і вже кілька разів запізнилася, через що отримала зауваження від керівництва).
Про четвертий епізод
Епізод присвячений темі стресу та реакції організму на нього. Адже стрес — поширене явище і рідко кому вдається повністю уникнути цієї природної реакції на життєві проблеми. Так, близько 35% людей у світі відчувають стрес і понад 70% помічають його негативний вплив на своє фізичне та ментальне здоров’я.
Уміння долати такі виклики допоможе зменшити відчуття пригніченості та підтримати себе. Як цього досягти — розповідається у відео, у якому, зокрема, є відповіді на такі питання:
-
чому стрес впливає як на психіку, так і на тіло;
-
які проблеми може спричинити токсичний стрес та чому незначний стрес — це добре;
-
які зміни відбуваються в організмі під час переживання стресових подій;
-
чому люди реагують на стрес по-різному: типові прояви «боротьба», «втеча» або «завмирання»;
-
які симптоми стресу часто залишаються непоміченими.
Тест
Тест для самоперевірки після перегляду епізоду — за посиланням.
Responses